Etmagnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec lorem ipsum dolor sit amet, et consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget consyect etur dolor.

Contact Info

(+888)-123-4587

121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

info@example.com

Folow us on social

طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت یا همان Web Design، به معنی  ایجاد یک پایگاه اینترنتی برای ارائه خدمات، فروش محصول یا اطلاع رسانی است. طراحی وب سایت از لایه‌سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است. در واقع اگر شما می‌خواهید یک وب سایت قدرتمند ایجاد کنید که بتوانید با استفاده از آن خدمات، محصول یا هر چیز دیگری را به صفحه اول گوگل بیاورید، باید تمام اصول فنی و ظاهری طراحی یک وب سایت را رعایت کنید.

عناصر طراحی وب

طراحی وب  عناصر بصری کلیدی به شرح زیر را در بر می گیرد:

۱-چیدمان:

این روش چیدمان گرافیک، تبلیغات و متن است. در دنیای وب، هدف اصلی کمک به بازدید از اطلاعات مورد نظر خود در یک نگاه است که شامل حفظ تعادل، سازگاری و یکپارچگی طرح می گردد.

۲-رنگ:

انتخاب رنگ به حوزه کاری و مشتری بستگی دارد. این می تواند یک طرح سیاه و سفید ساده تا چند رنگ باشد و شخصیت شناسی فرد یا برند یک سازمان را با استفاده از رنگ ها در وب انتقال می دهند.

۳-گرافیک:

گرافیک ها می توانند شامل لوگو، عکس، کلیپ آرت یا آیکون باشند که همگی باعث تقویت طراحی سایت می شوند. این امر باید به شیوه درست صورت گیرد،که سایت را بیش ازسنگین یا کند نکند.

۴-فونت ها:

استفاده از فونت های مختلف می تواند باعث افزایش کیفیت طراحی سایت شود. اکثر مرورگرهای وب فقط می توانند تعداد معینی ازفونت ها را که معروف به “فونت های امن وب ” هستند ر ا بخوانند، از این رو طراحی شما  در این گروه پذیرفته شده کار می کند.

۵- محتوا:

محتوا و طراحی می توانند با هم همکاری کنند تا پیام سایت را از طریق تصاویر و متن به مخاطب خود القا کنند. متن نوشتاری باید همیشه مرتبط و مفید باشد تا خواننده گیج نشود و آنچه را که می خواهد در اختیار آنها قرار دهد تا در سایت باقی بمانند. محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شده و از طول مناسب برخوردار باشد و کلمات کلیدی مرتبط با موضوع را در برگیرند.

دلیل طراحی سایت

امروزه هر شرکت، سازمان یا فردی در عرصه کسب و کار و بازار آنلاین می بایست دارای یک سایت خوب باشد تا بتواند فضای گسترده تری برای معرفی خود داشته باشد. اما هر نوع سایتی به موفقیت شما کمک نخواهد کرد بلکه سایتی می تواند به خوبی تمام ویژگی ها، شخصیت و هویت شما و کالا و خدماتتان را به نمایش بگذارد که به خوبی نیز طراحی و ساخته شده باشد.

در رقابت جهانی که میان میلیون ها سایت موجود است، تنها سایتی جایگاه و رتبه بالاتری کسب خواهد کرد که با توجه به رعایت کامل نکات فنی و تخصصی طراحی و بهینه سازی شده باشد و به سادگی بتواند تعداد بیشتری از کاربران را به خود جذب نماید. علاوه بر موضوع بازاریابی برای مشاغل مختلف طراحی سایت در عرصه آموزش، معرفی توانایی های فردی، بالا بردن اطلاعات عمومی و آگاهی جامعه، انتقال سریع اخبار به سرتاسر دنیا، انتقال اطلاعات بدون محدودیت زمان و مکان و… نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

    دیدگاه خود را درج کنید

    Your email address will not be published.*

    5 × 3 =