Etmagnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec lorem ipsum dolor sit amet, et consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget consyect etur dolor.

Contact Info

(+888)-123-4587

121 King St, Melbourne VIC 3000, Australia

info@example.com

Folow us on social

سئو سایت

سئو  سایت

سئو سایت یا بهینه سازی  برای موتورهای جستجو  یا همان SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد. که این امر به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد.

تاریخچه مختصری از SEO

در اواسط دهه ۱۹۹۰ بود که صاحبان سایتها اقدام به بهینه سازی سایت هایشان کردند و در آن زمان موتورهای جستجو برای رتبه بندی کردن یک سایت تنها به کدهای Meta– tag اکتفا می کردند و بر اساس همین کدها به رتبه بندی سایت می پرداختند. همه کاری که صاحب یک سایت باید انجام می داد این بود که سایت خود را به موتورهای جستجو ارائه دهد که آنها با استفاده از ربات هایی صفحات سایت را مورد بررسی قرار می دادند و اطلاعات کلی را در مورد محتوای سایت به دست می آوردند و آنها را فهرست بندی می کردند. آن اطلاعات شامل کلماتی بودند که در محتوای یک سایت قرار داشتند و کلمات کلیدی محسوب می شوند. در واقع صاحبان سایت ها متوجه ارزش بالای داشتن یک رتبه خوب در صفحات نتایج جستجو شده بودند.

اما پس از مدتی مشخص شد که تنها استفاده از Meta – tag ها برای رتبه بندی یک سایت مناسب نیست، زیرا بسیاری از صاحبان سایت ها به منظور افزایش تعداد بازدید کنندگان و بدست آوردن رتبه بهتری در صفحات جستجو با قراردادن کلمات و عبارات نا مربوط اقدام به فریب موتورهای جستجو می کردند و بنابراین نتایجی که موتورهای جستجو ارائه می دادند نادرست و متناقض و نامربوط به مطلب مورد جستجو بود پس از مدتی به دلیل تقلب های زیادی که توسط صاحبان سایت های مختلف برای بدست آوردن رتبه بهتر انجام می گرفت موتورهای جستجو  اقدام به بررسی عوامل دیگری نیز کردند تا با بررسی کلیه آن عوامل به رتبه بندی سایت ها بپردازند. این عوامل مخفی هستند تا مورد دستکاری و تقلب قرار نگیرند مثلا موتور جستجو  Google از ۲۰۰ عامل مختلف برای رتبه بندی سایتها استفاده می کند.

چرا SEO مهم است؟

چرا سئو یا بهینه سازی سایت  برای موتورهای جستجو مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند

 برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به سایت شما دعوت می کند.

 ۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند.

۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند.

 طبق آخرین تحقیقات بیش از ۲۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور انگلیس انجام می پذیرد

۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود.

۳٫۵ بیلیون از سایت ها با هم رقابت می کنند، اما واقعیت این است که فقط کسری از یک درصد به صفحه اول می رسند.

دنیای سئو هر چند پیچیدگی‌های خود را دارد اما همگی می‌توانند حداقل مسائل ابتدایی و مقدمه‌ای آن را یاد بگیرند. حتی با دانشی اندک نیز می‌توان با سئو مناسب پیشرفت‌های بزرگی را در سایت ایجاد کرد. به هر حال از تنظیمات ابتدایی تا پیشرفته برای سئو، تاثیر چشم‌گیری در بهینه‌سازی سایت صورت خواهد گرفت.

    دیدگاه خود را درج کنید

    Your email address will not be published.*

    3 − سه =